Uyutularak Diş Tedavisi Yapılır mı?

0
71

İnsanların sağlıklı yaşam sürmesi açısından önem vermeleri gereken konulardan biri de diş sağlığıdır. Çünkü sindirim sisteminin ilk başlangıcı olan dişlerde olabilecek herhangi bir sorun insan sağlığını olumsuz şekilde etkileyebilir. Diş çürük tedavisi, implant, ortodonti, diş temizliği gibi farklı tedaviler ile diş sağlığı büyük ölçüde kazanılmış olur.  Diş tedavisi sürecinde genellikle lokal anestezi ile işlem yapılacak olan bölgenin uyuşturularak ağrıya duyarsız hale getirilmesi sağlanır. Özellikle de diş hekimi fobisi taşıyan kişilerin bu noktada farklı alternatiflere yönelmesi de mümkündür. Uyutularak diş tedavisi yöntemi, diş tedavisi konusunda çekingen olan, fobileri olan kişiler için alternatif bir çözümdür. Günümüzde diş hekimleri tarafından gerekli görüldüğü taktirde hastalar uyutularak da diş tedavisi işlemleri yapılabilmektedir.

Sedasyon diş tedavisi, diş çürükleri, diş temizliği ve daha birçok farklı işlem için diş hekimleri farklı yöntemler deneyebilir. Uyutarak diş tedavi yöntemi de yine hastaların korku ve kaygı düzeylerini düşürmek amacıyla başvurulan bir yoldur. Diş tedavisi sırasında yüksek seviyeli mide bulantısı, öğürme refleksi gibi reaksiyonlar veren yetişkin hastalar veya çocuk hastalar uyutularak diş tedavisi yöntemi ile tedavi sürecini yüksek verimlilikte geçirmiş olur. Böylelikle diş hekimleri de tedavi sırasında zorluk yaşamaz ve her iki taraf için de rahat bir tedavi süreci oluşturulabilir.

Sedasyonla Diş Tedavisi Yapılan Yerler

Sedasyon, sakinleştirmek anlamına gelmekle birlikte tıp alanında sıklıkla kullanılan da bir deyimdir. Sedasyon, anestezi uzmanı tarafından uygulanan ilaçlar ile tüm reflekslerin korunacak şekilde derinlik kontrolünün de yapıldığı bir uyku halidir. Diş tedavi yönteminde fazlasıyla tercih edilen sedasyon yöntemi özellikle de diş hekimi fobisi taşıyan kişiler için uygun bir yöntemdir. Sedasyonla diş tedavisi İzmir başta olmak üzere ülkemizin hemen her yerinde rastlayabileceğiniz bir tedavi türüdür. Diş hekimi fobisi yenmek için birebir etkili yöntem olan sedasyonla diş tedavi yöntemi İzmir diş kliniği hizmeti veren birçok yerde mevcuttur. Diş çekimi öncesinde uygulanan sedasyon, yapılacak olan işleme, vücudun anestezi işlemine olan tepkisine, hastanın medikal alışkanlıklarına, sağlık durumuna ve yaşına göre farklılık gösterebilir.

Sizlerin de diş hekimi fobiniz varsa ve daha rahat bir tedavi yöntemi izlemek istiyorsanız sedasyonla diş tedavisi yapan yerler için araştırmalar yapabilirsiniz. Sedasyon ile birlikte hem diş hekimi hem de hastalar çok daha rahat bir diş tedavi süreci geçirecektir.

Sedasyonla Diş Tedavisi Fiyatları

Sedasyonla diş tedavisi yöntemi ile diş hekimi fobisini yenmek artık çok daha kolay. Hastaların korkularını azaltıcı yönde etkisi olan sedasyonla diş tedavisi fiyatları da yerine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre tercih edilen diş hekimi, diş hastanesi, yapılacak işlemin türü ve yapılacak işlemin süreci ile alakalı olarak sedasyonl uyutularak yapılan diş tedavisi fiyatları farklılık göstermektedir. Sedasyonla diş tedavisi fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de uygulanacak olan sedasyon yöntemidir. Buna göre diş hekimliğinde uygulanan genel sedasyonlar aşağıdaki gibidir:

  • Minimal sedasyon,
  • Orta derece sedasyon,
  • Derin sedasyon

Minimal sedasyon işleminde hastalar uyanık olur ve oldukça rahattır. Orta derece sedasyon yöntemi, bilinçli sedasyon olarak da nitelendirilir. Hastalar bu yöntem ile tedavi olurken konuşmalarında takılabilir, sonrasında ise tedavisini hatırlamayabilir. Derin sedasyon ise bilincin sınırında bir tedavi yöntemidir.

Diş hekimi fobisi taşıyan hastaların mutlaka tercih etmesi gereken sedasyonla diş tedavisi yöntemi, belirttiğimiz kriterlere göre farklı fiyat tarifelerine sahip olabilir. İzmir diş kliniği başta olmak üzere araştırmalarınızı yaparak sizler de sedasyonla diş tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikKompozit Dolgu Nedir?
Sonraki İçerikPedodonti Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here