Göğüs Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

0
862

Göğüs estetiği olarak da geçen göğüs büyütme ameliyatı için bir sınırlama yapmak doğru olmaz. Göğüslerinin görünümünden rahatsız olan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Göğüs şeklini beğenmeme, sarkıklıktan rahatsız olan, göğüslerini büyütmek isteyenler bu operasyona girebilirler.

Kadınların iki göğsü arasında yapısal olarak farklılıklar da olabilir. Bu durum psikolojik olarak da kadınları yıpratmaktadır.  Ancak uzmanlar bu operasyonları 18 yaş ve üzeri için yapmaktadır.  Göğüslerinizdeki sorunlar doğuştan ya da sonradan ortaya çıkabilir.  Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminden sonra da bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Bu ameliyatı yaptırmanız konusunda bir uzmanla görüşerek görüş alabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı belli durumlarda kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatının yapılabileceği durumlar;

  • Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda vücut hatlarındaki orantısızlık durumunda yapılabilir. Ayrıca kalça göğüs oranını düzeltmek adına da yapılabilir.
  • Hamilelik sonrasında göğüs hacminde kayıp olması durumunda yapılabilir. Ayrıca bu durumda sarkma ortaya çıkarsa da yapılabilir.
  • Kadınların önemli sorunlarından biri de göğüslerinin simetrik olmamasıdır. Bu durumda göğüs büyütme ameliyatıyla simetri sağlanabilir.
  • Göğüs kanseri ameliyatı sonrası ya da doğuştan göğüs yokluğu durumlarında göğsü yeniden oluşturmak için yapılabilir.
  • Kozmetik ya da tıbbi olarak meme implantlarının ekşimesi durumunda yapılabilir. Ayrıca bu protezler özelliklerini kaybedebilir ya da o bölgede sizlere bir sıkıntı yaratabilir.

Uzmanlar göğüs büyütme ameliyatlarını önemli bir sorun olmaması durumunda büluğ çağı sonlarına doğru önermektedir. Ancak çok ani durumlarda uzmanlar ergenlik döneminde de müdahale yapmayı uygun görmektedir.

Orantılı Vücut Hatları İçin Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınlar için vücut hatlarının önemi tartışılmaz. Ancak güzellik algısı kişiye, çağa ve topluma göre değişmektedir. Ancak meme büyütme ameliyatları hangi çağda olursa olsun, orantılı bir vücuda kavuşmak için de yapılmaktadır.

Göğüs küçüklüğü yaşayan kadınlar için omuz, kalça ve göğüs oranında kalça lehine bozulmalar ortaya çıkabilir. Kadınların önemli bir bölümü kalça ve omuz boyutuna uygun bir göğse kavuşmak adına operasyon geçirmektedir. Bu operasyonun sağlıkla bir ilgisini kurmak yanlış olur. Ancak sağlıklı bedenle birlikte psikolojik durumumuzu da etkilediği için göğüs büyütme operasyonları dolaylı olarak sağlığa etki etmektedir. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here